Misafirim Güvende Sağlık Sigortası

10/05/2016 tarih ve 16 sayılı Vize ve İkamet Taleplerinde Yaptırılacak Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge ’de belirlenen asgari şartlar gereğince ikamet izni talebinde bulunan yabancı uyruklu (T.C. vatandaşı olmayan) kişilere sunulur.

Misafirim Güvende Sağlık Sigortası Ne Sağlar?

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikamet ettikleri süre boyunca yararlanabilecekleri ayakta ve yatarak tedavilere ilişkin sağlık giderleri, anlaşmalı sağlık kurumlarında poliçede yazılı limit ve oranlar dâhilinde karşılanır.

Misafirim Güvende Sağlık Sigortası Neleri Karşılar?Medline Ayrıcalığıyla Acil Ambulans ve Tıbbi Danışmanlık Hizmeti
Acil durumlarda Medline güvencesindesiniz. Siz ve poliçeniz kapsamındaki aile üyeleriniz acil durumlarda 444 12 12’yi arayarak 7/24 Doktorlu Kara Ambulansından ilave ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.
Üstelik tüm durumlarda Medline doktorlarına 7/24 telefonda ulaşarak ücretsiz sağlık danışmanlığı alabilirsiniz.


* Suni uzuv haricinde anlaşmalı sağlık kurumlarında yatarak tedavi giderleri limitsiz, anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarında ise yıllık 20.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı ile karşılanmaktadır.
**Tüm sağlık kurumlarında ayakta tedavi giderleri, yıllık 2.000 TL limit ve %40 sigortalı katılım payı ile karşılanır.

Nasıl Başvururum?

Misafirim Güvende Seyahat Sağlık Sigortası’ndan faydalanabilmek için size en yakın Albaraka Türk veya Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine veya yurt genelindeki Katılım Emeklilik acentelerine başvurmanız yeterlidir.

Nasıl Ödeme Yaparım?

Katkı prim ödemelerinizi Albaraka Türk ve Kuveyt Türk Katılım Bankaları hesaplarından ve tüm kredi kartlarından peşin, anlaşmalı kredi kartlarından ise 9 eşit taksitle ödeyebilirsiniz.

Vergi Avantajım Ne Olur?

Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz.
Serbest meslek sahibiyseniz; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Misafirim Güvende Sağlık Sigortası genel şartları için tıklayınız.

Canlı Destek Merkezi Sonlandır

Müşteri temsilcimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen bizimle aşağıdaki bilgileri paylaşınız.

Müşteri temsilcilerimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Görüşmeniz sonlandırıldı

Müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşme ile ilgili memnuniyet düzeyinizi lütfen belirtiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür eder, hayırlı günler dileriz.