• Hayat Sigortası Hakkında

Hayat Sigortası Hakkında

Hayat sigortası, başınıza gelebilecek kötü birtakım olaylar neticesinde sevdiklerinize ve ailenize borçsuz ve tertemiz bir gelecek bırakabilmenizi sağlar.

Sigorta süresi içinde gerçekleşen vefat durumlarında varis veya lehtarınıza, sigorta sözleşmenizde belirtilen tutar ödenir ve aileniz, sizin onlara sağladığınız bu güvence sayesinde maddi olarak daha rahat bir hayata devam eder.

Faizsiz sigortacılık dünyada “Tekafül” olarak geçmektedir. Tekafül, dini hassasiyetler gereği geleneksel sigortalara uzak duran ancak sigortalanmaya da ihtiyaç duyan insanların yardımlaşma ve işbirliği temelinde bir araya gelerek “birbirlerini” sigorta etmesi şeklinde ortaya çıkan, geleneksel sigortaya alternatif bir sistem olarak tanımlanabilir.

Geleneksel sigortaların aksine tekafül sisteminde toplanan primler aslında birer bağış olarak alınmakta ve bir havuzda toplanmaktadır. Bu havuzda biriken meblağ sigorta konusu riskin gerçekleşmesi halinde mağdur olan poliçe sahibinin mağduriyetini gidermede kullanılmaktadır.

Faizsiz sigortacılığın konvansiyonelden farkı, ürünlerini faizsiz prensiplerine göre yapılandırması ve tüm hizmetlerinde yine bu prensiplere uygun hareket etmesidir.

Hayat Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Canlı Destek Merkezi Sonlandır

Müşteri temsilcimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen bizimle aşağıdaki bilgileri paylaşınız.

Müşteri temsilcilerimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Görüşmeniz sonlandırıldı

Müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşme ile ilgili memnuniyet düzeyinizi lütfen belirtiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür eder, hayırlı günler dileriz.