İkinci Bahar Ferdi Kaza Sigortası

İkinci Bahar Ferdi Kaza Sigortası hayatın her anında karşılaşabileceğiniz kazalara karşı sizi güvence altına alırken, sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerle de sizin ve sevdiklerinizin yaşam kalitesini artırıyor.

Neleri Kapsar?

İkinci Bahar Ferdi Kaza Sigortası, sunduğu kaza sonucu vefat ve kaza sonucu kalıcı sakatlık teminatları ile olumsuz sürprizlere karşı finansal güvence sunarken aynı zamanda ücretsiz ve indirimli asistans hizmetlerle hayatı kolaylaştırır. 60 yaş üstü sigortalılarımız veya birinci derece yakınları; yılda 6 defa hastane transferi, yılda birer defa katarakt muayenesi ve işitme testi hizmetlerinden, anlaşmalı kurumlarda ücret ödemeden faydalanabilir. Ayrıca yaş sınırı olmaksızın anlaşmalı optik mağazalarından ve evde bakım hizmetlerinden tüm poliçe sahipleri indirimli olarak yararlanabilir.

Teminat Tutarları

Teminatlar

Kaza Sonucu Vefat

30.000 TL

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık

30.000 TL

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının poliçe teminatına giren bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren 1 yıl içinde vefat etmesi sonucunda poliçede gösterilen varislerine, yoksa kanuni hak sahiplerine ödenir.

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık Teminatı

Sigortalının poliçe teminatına giren bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren 2 yıllık zaman dilimi içerisinde sürekli sakat kalması neticesinde genel şartlarda belirtilen sakatlık oranları dâhilinde kendisine ödenir.

Asistans Hizmetleri

İkinci Bahar Ferdi Kaza Sigortası ile kazalara karşı önleminizi alırken, size özel hizmetlerden ek ücret ödemeden bir yıl boyunca 0850 480 33 50 no’lu Avantajlı Hizmetler Hattı’nı arayarak faydalanabilirsiniz.

Hastane Transfer Hizmeti

60 yaş ve üzeri Sigortalı veya birinci derece yakını yılda toplam 6 defa hastane transfer hizmetinden yararlanabilir. Bu hizmet; hastane randevusunun oluşturulması, kişinin evinden alınması, hastaneye götürülmesi, hastane giriş işlemlerine eşlik edilmesi, muayene sonrası alındığı ikamete geri bırakılması hizmetlerini kapsar.

Katarakt Muayenesi

60 yaş ve üzeri Sigortalı veya birinci derece yakını, anlaşmalı hastanelerde, yılda 1 kez ücretsiz katarakt muayenesi hizmetinden yararlanabilir.

İşitme Testi

60 yaş ve üzeri Sigortalı veya birinci derece yakını, anlaşmalı hastanelerde, yılda 1 kez ücretsiz işitme testi hizmetinden yararlanmaktadır.

İndirimli Optik

Yaş sınırı olmaksızın, anlaşmalı optik mağazalarında; güneş gözlüğü, numaralı gözlük ve lens ürün gruplarında %40’a varan indirim imkânından yararlanılabilir.

İndirimli Evde Bakım Hizmeti

Rahatsızlığı nedeni ile evde hemşire ya da hasta bakıcı desteğine ihtiyaç duyan sigortalı veya yakınları, anlaşmalı kurumlar üzerinden %40’a varan indirimlerle hizmetten yararlanabilir.

  • Poliçe kapsamındaki ücretsiz asistans hizmetlerinden; 60 ve üstü yaştaki poliçe sahibi veya 1. dereceden yakınları, Türkiye genelindeki anlaşmalı kurumlarda ve önceden onay alarak faydalanabilir. İndirimli hizmetlerden tüm poliçe sahipleri yararlanabilir.
  • Hastane transfer hizmeti ilgili şehir sınırları içinde gidiş-dönüş toplam 50 km’ye kadar mesafeler için geçerlidir.
  • Katarakt muayenesi ve işitme testinden; SGK kapsamındaki emekli veya çalışanlar, SGK anlaşmalı özel hastanelerde yararlanılabilir

Katılım Koşulları

İkinci Bahar Ferdi Kaza Sigortası’ndan 18-80 yaşları arasındaki herkes yararlanabilir. Sağlık kontrolü ve beyanı gerekmez.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır. Sigorta ettirenin aksi talebi olmadığı ve şirket ürünün satışına devam ettiği sürece otomatik yenilenir.

Başvuru Yöntemleri

Sigortalı olabilmek için size en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine veya yurt genelindeki Katılım Emeklilik Acentelerine başvurmanız yeterlidir.

Sigorta Primini Etkileyen Faktörler

Ödemeniz gereken sigorta primi yaşınıza göre belirlenir.

Ödeme Yöntemleri

Sigorta priminizi, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda bulunan hesabınızdan peşin, tüm kredi kartlarından peşin veya 3 eşit taksitle ödeyebilirsiniz.

Vergi Avantajı

Kendiniz, eş ve küçük çocuklarınız için yaptığınız ödemelerde ödediğiniz primin tamamını; primi ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve asgari brüt ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla, içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ila %35 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.

Canlı Destek Merkezi Sonlandır

Müşteri temsilcimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen bizimle aşağıdaki bilgileri paylaşınız.

Müşteri temsilcilerimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Görüşmeniz sonlandırıldı

Müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşme ile ilgili memnuniyet düzeyinizi lütfen belirtiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür eder, hayırlı günler dileriz.