Ferdi Kaza Sigortası Hakkında

Kaza kelimesi dilimize Arapça kader – kısmet anlamına gelen “kada” sözcüğünden geçmiştir. Kader ve kısmetin başımıza neler getireceği belli olmaz. Hayat iyi – kötü sürprizlerle doludur. Ferdi Kaza Sigortası, başınıza gelecek iyi sürprizlerin destekçisi, kötü sürprizlerin ise güvencesidir. Her türlü kaza sonrasında cebinizden karşılamanız gerekecek tedavi ve diğer masrafları maddi bir yükün altına girmeden kolaylıkla giderebilmenizi sağlayan Ferdi kaza sigortası, sizi kazalara karşı güvence altına aldığı gibi, vefat veya maluliyet durumlarında da ailenizi koruma altına alır.

Faizsiz sigortacılık dünyada “Tekafül” olarak geçmektedir. Tekafül, dini hassasiyetler gereği geleneksel sigortalara uzak duran ancak sigortalanmaya da ihtiyaç duyan insanların yardımlaşma ve işbirliği temelinde bir araya gelerek “birbirlerini” sigorta etmesi şeklinde ortaya çıkan, geleneksel sigortaya alternatif bir sistem olarak tanımlanabilir.

Geleneksel sigortaların aksine tekafül sisteminde toplanan primler aslında birer bağış olarak alınmakta ve bir havuzda toplanmaktadır. Bu havuzda biriken meblağ sigorta konusu riskin gerçekleşmesi halinde mağdur olan poliçe sahibinin mağduriyetini gidermede kullanılmaktadır.

Faizsiz sigortacılığın konvansiyonelden farkı, ürünlerini faizsiz prensiplerine göre yapılandırması ve tüm hizmetlerinde yine bu prensiplere uygun hareket etmesidir.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Canlı Destek Merkezi Sonlandır

Müşteri temsilcimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen bizimle aşağıdaki bilgileri paylaşınız.

Müşteri temsilcilerimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Görüşmeniz sonlandırıldı

Müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşme ile ilgili memnuniyet düzeyinizi lütfen belirtiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür eder, hayırlı günler dileriz.