Fon Alım-Satım Esasları

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 1223390-300-99-1159 sayı ve 24 Aralık 2013 tarihli yazısı uyarınca, gerçekleşen alım ve satım talimatlarının; fon toplam değer tablosu ve tedavüldeki pay sayısı ile talimatın verilmesini takip eden ilk iş günü ilişkilendirilmesi gerekmektedir. 

Kurucusu olduğumuz emeklilik yatırım fonlarında alım ve satım talimatları, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uygun olarak, fon toplam değer tablosu ve tedavüldeki pay sayısı ile talimatın verilmesini takip eden ilk iş günü ilişkilendirilmekte ve fon alım satım işlemlerinde kullanılacak fiyat olarak talimatı takip eden ilk iş günü geçerli olan fiyat kullanılmaktadır. (*) (**) 

* KEY - Başlangıç Katılım Fonu, katılımcılar için BIST Borçlanma Araçları Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 11:00’a kadar verilen pay alım ve satım talimatları verildiği gün geçerli olan pay fiyatı üzerinden aynı gün yerine getirilir. BIST Borçlanma Araçları Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 11:00’dan sonra verilen talimatlar ile tatil günlerinde verilen talimatlar bir sonraki iş günü verilmiş kabul edilir, bir sonraki iş günü geçerli olan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir. 

Fon Pay Alımına İlişkin Örnek: 

19.07.2019 Cuma günü saat 11: 00 öncesi, T alım valörüne sahip KEY-Başlangıç Katılım Fonu alım talimatı vermiş bir katılımcımızın alım talimatı, 19.07.2019 tarihinde geçerli olan KEY Başlangıç Katılım Fonu fiyatı ile 19.07.2019 Cuma günü gerçekleştirilmektedir. 

19.07.2019 Cuma günü saat 11:00 sonrası, T alım valörüne sahip KEY-Başlangıç Katılım Fonu alım talimatı vermiş bir katılımcımızın alım talimatı, 22.07.2019 tarihinde geçerli olan KEY Başlangıç Katılım Fonu fiyatı ile 22.07.2019 Pazartesi günü gerçekleştirilmektedir. 

Katılımcılar için BIST Borçlanma Araçları Piyasası’nın açık olduğu günlerde verilen pay alım talimatları, talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden talimatın verilmesini takip eden ilk iş günü yerine getirilir. 

BIST Borçlanma Araçları Piyasası’nın kapalı olduğu günlerde verilen talimatlar ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden müteakip iş günü gerçekleştirilir. 

Fon Pay Satımına İlişkin Örnek: 

19.07.2019 Cuma günü saat 11:00 öncesi, T+2 satım valörüne sahip KEH- Hisse Senedi Fon satım talimatı vermiş bir katılımcımızın satım talimatı, 22.07.2019 Pazartesi günü geçerli olan fon fiyatı ile gerçekleştirilmekte, fon satışına ilişkin nakit ise fonun satım valörü olan 23.07.2019 salı günü fon hesaplarına yansıtılmaktadır. 

19.07.2019 Cuma günü saat 11:00 sonrası, T+2 satım valörüne sahip KEH- Hisse Senedi Fon satım talimatı vermiş bir katılımcımızın satım talimatı, 23.07.2019 geçerli olan fon fiyatı ile gerçekleştirilmekte, fon satışına ilişkin nakit ise fonun satım valörü olan 24.07.2019 Çarşamba günü fon hesaplarına yansıtılmaktadır. 

Katılımcılar için BIST Borçlanma Araçları Piyasası’nın açık olduğu günlerde verilen pay satım talimatları talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir. 

BIST Borçlanma Araçları Piyasası’nın kapalı olduğu günlerde verilen talimatlar ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden gerçekleştirilir. 

Kurucusu olduğumuz emeklilik yatırım fonlarımıza ait alım satım valör tablosu yazımız ekinde bilgilerinize sunulmuştur. 

Saygılarımızla,  

Ek: 1. Emeklilik Yatırım Fonları Valör Tablosu         

SAAT 11: 00 ÖNCESİ VERİLEN EMİRLER

ALIM VALÖRÜ

SATIM VALÖRÜ

KEA     Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Katılım Katkı EYF

T+1

T+2

KEB     Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Katılım Standart EYF

T+1

T+1

KEF     Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Altın Katılım EYF

T+1

T+1

KEG    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Dengeli Katılım Değişken EYF

T+1

T+2

KEH    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş Katılım Hisse Sen. EYF

T+1

T+2

KEK    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Katılım Değişken Grup EYF

T+1

T+2

KES    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş Agresif Katılım Değişken (Döviz) EYF

T+1

T+3

KEY    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Başlangıç Katılım EYF

T

T

KET    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş OKS Atak Katılım Değişken EYF

T+1

T+2

KEZ    Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş OKS Agresif Katılım Değişken EYF

T+1

T+2

KTZ   Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş OKS Katılım Standart EYF

T+1

T+1

KED   Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş Emlak Katılım Bankası Katılım Değişken EYF

T+1

T+2

KKS   Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş Kamu Kira Sertifikaları EYF

T+1

T+1

 

Canlı Destek Merkezi Sonlandır

Müşteri temsilcimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen bizimle aşağıdaki bilgileri paylaşınız.

Müşteri temsilcilerimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Görüşmeniz sonlandırıldı

Müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşme ile ilgili memnuniyet düzeyinizi lütfen belirtiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür eder, hayırlı günler dileriz.